Jedyny polski związek należący do

Fur Europe
Mężczyźni stroją się w futra

Mężczyźni w Mediolanie, Londynie i Paryżu będą chodzić w futrach. O ile oczywiście zechcą podążać za trendami. Projektanci pokazujący kolekcje na tamtejszych tygodniach mody tak właśnie widzą męską modę w przyszłym sezonie jesienno-zimowym.

Dla każdego coś dobrego: mężczyźni będą mogli wybierać między futurystycznym stylem, klasyczną elegancją i motywami ze stylu raperów. Na wybiegach królowały projekty czerpiące inspirację z wielu źródeł.

Krój ramoneski nigdy nie wyjdzie z mody. Będziemy widzieć tę sylwetkę również w kurtkach futrzanych. Innym częstym motywem przyszłej zimy będzie łączenie futra z dzianiną. Pojawił się on w kolakcjach między innymi Louis Vuittona, Bottegi Venety i Fendi – mówi Julie Maria Iversen, prezes Kopenhagen Nexus.

Wielu projektantów łączy różne typy futer. Duńska projektantka Astrid Andersen uzyskała w ten sposób ciekawy graficzny efekt, a Burberry postawił na subtelną grę kolorów.

Modni mężczyźni będą nosić więc futra – niezależnie od tego, czy wolą klasykę, czy styl sportowy. 

 

Etyka w hodowli

Etyka w hodowli

Na początku swej działalności, w 2012 roku, Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych opracował Kodeks Dobrych Praktyk Hodowlanych, do którego zobowiązany jest stosować się każdy zrzeszony Hodowca. Kodeks określa zasady, jakich rolnik powinien przestrzegać...

więcej
EFBA

Fur Europe

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych w Polsce jest zrzeszony w Fur Europe – organizacji reprezentującej hodowców, futrzarzy, kuśnierzy i handlowców z 27 krajów europejskich.Europa jest światowym liderem produkcji skór norek. Według danych z 2016 roku...

więcej
Certyfikacje

WelFur

Od 2017 r. cała branża hodowli zwierząt futerkowych w Europie wdraża program WelFur. Polega on na cyklicznym monitorowaniu przez niezależną komisję dobrostanu hodowlanych norek i lisów według ustalonego wcześniej protokołu. Na tej podstawie fermy otrzymują certyfikat WelFur, ważny przez rok. 

więcej

Fair Fur

BHZF

Welfur

Fur Europe

Nafa

Kopenhagen Fur

Saga Furs

Główny Inspektorat Weterynarii

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Inspekcja Weterynaryjna

Branża hodowców zwierząt futerkowych

IIFF

sfp