Jedyny polski związek należący do

Fur Europe

Futro nie powinno być tylko produktem ekskluzywnym, widocznym na wybiegach, w modowych czasopismach czy luksusowych butikach. Z takiego założenia wyszło kilku duńskich przedsiębiorców. Otworzyli sklep internetowy, sprzedający tylko wyroby futrzarskie, dostępne na każdą kieszeń.

Ofertę sklepu jest widoczna pod adresem www.Furbazaar.com. Platforma internetowa oferuje nie tylko ubrania wykonane z futer, ale i elementy wystroju wnętrz – narzuty na kanapy i fotele, poszewki na poduszki, pledy itp. Są też drobne akcesoria – breloczki na klucze, etui na telefon, portfele, biżuteria. 

Etyka w hodowli

Etyka w hodowli

Na początku swej działalności, w 2012 roku, Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych opracował Kodeks Dobrych Praktyk Hodowlanych, do którego zobowiązany jest stosować się każdy zrzeszony Hodowca. Kodeks określa zasady, jakich rolnik powinien przestrzegać...

więcej
EFBA

Fur Europe

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych w Polsce jest zrzeszony w Fur Europe – organizacji reprezentującej hodowców, futrzarzy, kuśnierzy i handlowców z 27 krajów europejskich.Europa jest światowym liderem produkcji skór norek. Według danych z 2016 roku...

więcej
Certyfikacje

WelFur

Od 2017 r. cała branża hodowli zwierząt futerkowych w Europie wdraża program WelFur. Polega on na cyklicznym monitorowaniu przez niezależną komisję dobrostanu hodowlanych norek i lisów według ustalonego wcześniej protokołu. Na tej podstawie fermy otrzymują certyfikat WelFur, ważny przez rok. 

więcej

Fair Fur

BHZF

Welfur

Fur Europe

Nafa

Kopenhagen Fur

Saga Furs

Główny Inspektorat Weterynarii

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Inspekcja Weterynaryjna

Branża hodowców zwierząt futerkowych

IIFF

sfp